Резервоар За Резервоар За Радијатор ЗА Ладење СКИТУ 603-981 Шише За Проширување На Прелевање На Течноста За Ладење За Мерцедес - Бенц
Новак

Резервоар За Резервоар За Радијатор ЗА Ладење СКИТУ 603-981 Шише За Проширување На Прелевање На Течноста За Ладење За Мерцедес - Бенц

DEN 366.08

Во достапна форма

ФИТ МОДЕЛИ НА ВОЗИЛА - Ова Шише За Прелевање На Резервоарот За Обновување На Течноста За Ладење На Радијаторот е компатибилно Со За Бенц 350СЛ 1972, ЗА БЕНЦ 380СЛ 1981-1985, ЗА БЕНЦ 380СЛЦ 1981, ЗА БЕНЦ 450СЛ 1973-1980, за БЕНЦ 450СЛЦ 1973-1980 ОЕ ДЕЛ БРОЕВИ-1075000149, 603-981. направен е специјално за вашето возило со точен изглед и функција во фабрички стил што ќе ве натера да уживате во практичноста. ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ : Резервоарот ЗА Прелевање На Радијаторот НА Моторот SCITOO Е Прецизно Произведен со висококвалитетна пластика, Дизајнирана да Го Држи Преполното Средство за Ладење, Да Го Одржува Моторот Да Работи На Нормална Температура. ОЕМ ТОЧНО ОДГОВАРА-овој резервоар за течноста за ладење на моторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел, може да се инсталира и работи совршено како оригиналните делови НА ОЕМ. ИНСТРУКЦИИ ЗА ИНСТАЛАЦИЈА-Исклучете го и изладете го автомобилот, извадете ги завртките и резервоарот, оставете ја преостанатата течност за ладење да тече назад во садот за одвод, заменете го новиот резервоар и повторно инсталирајте го цревото за течноста за ладење на радијаторот и затегнете ја стегачот, конечно проверете дали функционира добро. ФИТ МОДЕЛИ НА ВОЗИЛА - Ова Шише За Прелевање На Резервоарот За Обновување На Течноста За Ладење На Радијаторот е компатибилно Со За Бенц 350СЛ 1972, ЗА БЕНЦ 380СЛ 1981-1985, ЗА БЕНЦ 380СЛЦ 1981, ЗА БЕНЦ 450СЛ 1973-1980, за БЕНЦ 450СЛЦ 1973-1980. ОЕ ДЕЛ БРОЕВИ-1075000149, 603-981. направен е специјално за вашето возило со точен изглед и функција во фабрички стил што ќе ве натера да уживате во практичноста.

Главните карактеристики

Избор на клиент