Ушни Пригушувачи За Деца-Зимски Детски Ушни Пригушувачи за Момчиња &засилувач; Девојки-Детско Уво Потопло-Пријатни Затоплувачи За Уши За Деца-Мафови За Уво За Мали
Новак

Ушни Пригушувачи За Деца-Зимски Детски Ушни Пригушувачи за Момчиња &засилувач; Девојки-Детско Уво Потопло-Пријатни Затоплувачи За Уши

DEN 189.60

Во достапна форма

Увезени ЧУВАЈТЕ СЕ ТОПЛО ВО СТУДЕНИТЕ ДЕНОВИ : Овие слушалки за деца се дизајнирани да ги загреваат малите уши во најстудените денови. Нашите деца затоплувачи за уши се направени со дополнителна густа кадифена обвивка од шерпа за цврсто и сигурно вклопување. ЕКСТРА ДЕБЕЛА ШЕРПА ПОСТАВА : ушните пригушувачи за зимско момче имаат големи капаци за уши кои се 3,5" широки и 1,5" дебели за покривање на целото уво. Овие удобни слушалки за девојчиња и момчиња, исто така, имаат густа подлога за да ги загреат ушите на многу ниски температури. ПРИЛАГОДЛИВ РЕМЕН ЗА ДЕЦА на возраст од 3-15 години : Се Препорачува за деца на возраст меѓу 3 и 15 години, овие ушни мафини за девојчиња и момчиња за деца имаат прилагодлив врвен ремен за цврсто да одговара на различни големини на главата. Едноставно прилагодете го ременот од двете страни до 1" за најдобро вклопување. СИМПАТИЧЕН ПЛЕТЕН ДИЗАЈН : Одговара на секоја облека, овие слатки момчиња и девојчиња за уши доаѓаат во два симпатични плетени дизајни. Изберете од исечени жакард срца или виножита. Забавните, живописни дизајни во цврста боја се издвојуваат од толпата. ЛЕСНИ, НО СИЛНИ : Со Тежина од само 2,5 унци, овие лесни ушни пригушувачи се лесни за патување. Изграден да трае, исклучително силниот квалитет значи дека можете да ги фрлите во нивната училишна торба и тие нема да се скршат. Чувајте ги ушите на вашите малечки заштитени на ниски температури со нашите слатки меки слушалки. Цврстата ткаенина обложена Со Шерпа се чувствува топло и удобно, додека прилагодливиот врвен ремен гарантира дека децата на возраст од 3 -15 години можат безбедно да ги носат малите ушни мафини без да се лизгаат надолу.

Главните карактеристики

Избор на клиент