[Премиум] Јапонски самурај кабуто шлем - Минамото Не Јошитсун - со перница, кутија, ознака - увоз на Јапонија [Стандарден брод со ЕМС со број за следење и осигурување]
Новак

[Премиум] Јапонски самурај кабуто шлем - Минамото Не Јошитсун - со перница, кутија, ознака - увоз на Јапонија [Стандарден брод со

DEN 0.67

Во достапна форма

Takaoka Bopperware 400 години вештина и ѓон, го вдишува животот во бакар што се наоѓа на јапонската страна на морето, Takaoka, Toyama Prective Потеклото на бакарниот софтвер Такаока датира од пред околу 400 години. Takooka Bopperware бешеволуиран и развиен под дарежливата покровителство на кланот Кага. Кастингот на будистичките алтернативни фитинзи стануваат многу популарни до периодот на средно-едо (1603 до 1868 година) и беа изложени во светските изложби од Меиџи (1868 до 1912 година) до раниот период на Шоа.

Главните карактеристики

Избор на клиент