Професионален Судиски Свиреж За Кошарка, Фудбал И Одбојкарски Игри, Свирче Од СМОЛА МОРТУН АБС Со Прилагодлива Најлонска Закачалка и Високофреквентен Бум
Новак

Професионален Судиски Свиреж За Кошарка, Фудбал И Одбојкарски Игри, Свирче Од СМОЛА МОРТУН АБС Со Прилагодлива Најлонска Закачалка и Високофреквентен

DEN 232.00

Во достапна форма

ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Изработен од СМОЛА ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, овој судиски свиреж Мортун е издржлив и отпорен на екстремни температури Зајакнатата уста на свирче е исто така еколошка и отпорна на џвакање, обезбедувајќи подолг животен век. РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : Погоден За различни сценарија како што се кошарка, фудбал, одбојкарски игри, сообраќајни насоки, воена обука и многу повеќе, овој свиреж е совршен за судии во различни области. ПРИЛАГОДЛИВА НАЈЛОНСКА ЗАКАЧАЛКА : прилагодливата најлонска закачалка е дизајнирана лесно да поминува низ дупката на опашката и има фиксна должина на закачалката со двојна топка што ја спречува да падне или да се изгуби. ВИСОКОФРЕКВЕНТЕН БУМ : високофреквентниот бум на свирчето е лесен и пренослив, со висока фреквенција поставена на 4000 Hz за да се обезбеди чувствителност на човечките уши на аудио помеѓу 1000-4000 Hz. ДВЕ НЕЗАВИСНИ ЗВУЧНИ ДУПКИ : со две независни звучни дупки, овој професионален одбојкарски судиски свиреж може да пренесува звук на двете страни, што го прави идеален за употреба во средината на теренот. ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Изработен од СМОЛА ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, овој судиски свиреж Мортун е издржлив и отпорен на екстремни температури. Зајакнатата уста на свирче е исто така еколошка и отпорна на џвакање, обезбедувајќи подолг животен век. РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : Погоден За различни сценарија како што се кошарка, фудбал, одбојкарски игри, сообраќајни насоки, воена обука и многу повеќе, овој свиреж е совршен за судии во различни области.

Главните карактеристики

Item Type:
Referee Whistle
Material:
ABS Resin
Frequency:
0-4000Hz
Weight:
Approx.30g/1.1oz
Product Size:
Approx. 49x20x13mm/1.9x0.8x0.5in
Package List:
1 x Whistle:
1 x Lanyard:
2 x Mouthguard:

Избор на клиент