Кореле Суштинска серија Земја Куќа 1[Сервирање Сад За Десерт, 3 Парчиња Сет
Новак

Кореле Суштинска серија Земја Куќа 1[Сервирање Сад За Десерт, 3 Парчиња Сет

DEN 1468.80

Во достапна форма

Машина за миење садови, фрижидер, микробранова печка и претходно загреана рерна безбедно Отпорно на дамки, 3 Слоевито Стакло, Безбедно За Замрзнување, Отпорно На Чипови, стаклото Витрел е лесно, наредено и отпорно на кршење. Боја : Повеќебоен, Материјал : Стакло. Содржина на пакетот : 3 парчиња-Чинии. Corelle Земја Куќа Стакло 1ltr Сервирање Сад Пакет од 3, Разнобојни, секој има свое чувство за стил. Затоа го нудиме нашиот прибор За Вечера Кореле во толку многу различни обрасци и форми. Но, една работа за која сите се согласуваат е издржливоста. Приборот за јадење треба да трае. Ние користиме уникатен материјал наречен Витрел, кој им дава на нашите чинии и чинии таа легендарна издржливост На Кореле. Исто така, им дава голем број други придобивки што другите брендови не можат да ги понудат издржливоста На Корел се должи на неговата уникатна конструкција на сендвичи која поврзува три слоја специјални стаклени материјали. Резултатот е лесен прибор за јадење кој се спротивставува на кршење, пукање, чипсување и трајно боење. Кореле е исто така дизајниран за лесно ракување и компактно складирање. За кујни со ограничено складирање, се гнезди уредно и ефикасно.

Главните карактеристики

Избор на клиент