Клугла за рецепти за мода за пита Денот на благодарноста, Сникердддл лате
Новак

Клугла за рецепти за мода за пита Денот на благодарноста, Сникердддл лате

DEN 291.68

Во достапна форма

Изматете го омилениот есенски пијалок со кригла со рецепти од пита Оваа рачно насликана керамичка кригла го содржи мерењето на рецептот на надворешноста за да се направи вкусен Snickerdoodle Latte. Криглата чита 1 1/2 чаша млеко, 2 лажици светло -кафеав шеќер, 1/4 лажиче мелен цимет, 1/2 чаша еспресо и шеќер од цимет за гарнир. Упатства за нега : само миење на рацете, не микробрановски безбеден. Изматете го омилениот есенски пијалок со кригла со рецепти од пита. Оваа рачно насликана керамичка кригла го содржи мерењето на рецептот на надворешноста за да се направи вкусен Snickerdoodle Latte.

Главните карактеристики

Избор на клиент