TtartiSan 28mm Viewfinder со ладна чевли за монтирање на фотоапарати мулти-оптички слој за Leica M Mount Cameras M3 M5 M6 M10 M240 Ricoh GR2 GR3
Новак

TtartiSan 28mm Viewfinder со ладна чевли за монтирање на фотоапарати мулти-оптички слој за Leica M Mount Cameras M3 M5 M6 M10 M240 Ricoh

DEN 1.33

Во достапна форма

Ttarti San Viewfinder : Овој визир е додаток кој го покажува истиот агол на гледање и фокусна должина на леќите и доаѓа со 28мм/21мм Компактниот изглед и металната текстура ви претставуваат фантастично искуство со снимање. Ttarti San Viewfinder може да се користи на камери со ладни чевли, како што се Ricoh GR, старомодни филмски камери на Leica Rangefinder, старомодни филмски камери, итн. За камери со оригиналниот Viewfinder, визирот на Ттартитан може да се користи како одлична декорација. Гума на окуларот : Страната на окуларот е завиткана со круг од без мирис гума, кој добро ги штити очите. Широко користено : Ttarti San Viewfinder може да се користи на камери со ладни чевли, како што се Ricoh GR, камерите на Leica Rangefinder, старомодните филмски камери, итн. Одлична декорација. Исклучителна обработка : Оптичко стакло со добра светлосна трансмисија и повеќекратна висококвалитетна обвивка, што обезбедува добро искуство за кадрирање. Компактен и преносен : Визирот тежи само 51/33 g, што е компактно и удобно за снимање. Анодизиран алуминиум : Елегантен дизајн со авијациски алуминиумски материјал.

Главните карактеристики

Viewfinder:
21mm Material

Избор на клиент