12v 7Ah F2 Замена На Батеријата За Eaton Powerware PW5115 1400 USB - 6 Пакет
Новак

12v 7Ah F2 Замена На Батеријата За Eaton Powerware PW5115 1400 USB - 6 Пакет

DEN 945.60

Во достапна форма

ML7-12 F2 SLA Е 12v 72 Ah Запечатена Оловна Киселина (SLA) батерија без одржување на полнење, Пакет од 6 - UL Сертифициран. Димензии : 5,88 инчи х 2,50 инчи х 3,88 инчи. Списокот е само За Батеријата. Не се вклучени жичани ремени или додатоци за монтирање. SLA / AGM истури доказ батерија има карактеристика на висока стапка на празнење, широк работни температури, долг работен век и длабоко празнење закрепне. Батерија на полнење што може да се монтира во која било положба, се спротивставува на удари и вибрации. Долготрајни високи перформанси при високи и ниски температури. Поддржан од 30 дневна политика за наплата и целосна 1 година гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент