ИЗБРИШЕТЕ Го ЛИЦЕТО Органски Памучни Кругови За Лице, Еко Памучни Кругови, 5 Брои
Новак

ИЗБРИШЕТЕ Го ЛИЦЕТО Органски Памучни Кругови За Лице, Еко Памучни Кругови, 5 Брои

DEN 111.84

Во достапна форма

ПОВЕЌЕКРАТНА употреба : овие органски памучни кругови за лице се совршени и за отстранување на шминката и за нанесување тонери за лице, додека нежно ја ексфолираат кожата за да ги подигнат сите нечистотии и тврдоглавата шминка од кожата ВО ДВИЖЕЊЕ : не само што доаѓа со 5 парчиња, туку вклучува и мрежеста торбичка што дише за да ја понесете со себе каде и да одите и е совршена за патување или во движење. ОРГАНСКИ : околината е многу важна за нас и затоа ги создадовме овие органски памучни кругови за лице кои се еднократно и направени со еколошко пакување. ВКЛУЧУВА : овој пакет вклучува 3 големи и 2 мали круга плус мрежеста торба за нивно носење. Додадете млака вода, исцедете ја вишокот вода и нежно тријте со кожата со кружни движења за да ја отстраните шминката додека кожата не се исчисти. КВАЛИТЕТ НА КОЈ МОЖЕТЕ ДА МУ ВЕРУВАТЕ : Горна Канада е посветена на извонредност, генијалност и квалитет.

Главните карактеристики

Избор на клиент