uxcell Антистатички Штит Заштитен Торба, Рамен Отворен Врвот Антистатички Торба За Електронски Уреди, 9x12 инчи, 20 ПАРЧИЊА
Новак

uxcell Антистатички Штит Заштитен Торба, Рамен Отворен Врвот Антистатички Торба За Електронски Уреди, 9x12 инчи, 20 ПАРЧИЊА

DEN 3.33

Во достапна форма

Карактеристики : Надворешна Димензија : 220мм х 310мм/9 "х 12" (В*Л); Материјал : АПЕТ/КПП; Дебелина : двострана 15 Свила ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА : Заштитната Торба ЕСП е главно за пакување на разни пхб, модем на електронски компоненти, цд-РОМ, итн. Широко се користи во електрониката како што се хард дискови, Матична Плоча, Овни, Процесор, јас/О картички итн. Идеален за меѓукомпаниски трансфери. СТРУКТУРА : Антистатичките кеси се направени од материјали APET/CPP, сребрена ламинирана, заштитната кеса ESD може во голема мера да ги заштити чувствителните компоненти. Специјалната структура на 4 слоја НА ЗАШТИТНАТА Кеса НА ЕСП формира ефект на индукциска хауба за да ги изолира внатрешните предмети од електростатското поле. Покрај тоа, внатрешниот слој е изработен од статичен полиетилен што може да се елиминира, Оваа Торба За заштита од топла заптивка Е транспарентна, предметите внатре може јасно да се препознаат однадвор. ПОЛУТРАНСПАРЕНТНО : Работите во кесите лесно може лесно да се препознаат однадвор и лесно да најдете која торба да ја отворите кога ви се потребни работите. ВЕ МОЛИМЕ запомнете : големина На Внатрешна Ширина (Ефективната големина може да биде пократка за 5-10мм од опишаната големина поради рачно мерење, благодарам.

Главните карактеристики

Избор на клиент