20 Листови Чиста боја Златен раб Хартија За Завиткување Цвеќе, Водоотпорна Хартија За Завиткување Букет За Денот на Вљубените 23х23инч Што се Користи ЗА Сам Занаети, П
Новак

20 Листови Чиста боја Златен раб Хартија За Завиткување Цвеќе, Водоотпорна Хартија За Завиткување Букет За Денот на Вљубените

DEN 2.33

Во достапна форма

Материјал : висококвалитетната хартија за завиткување свежо цвеќе е изработена од хартиена каша, природна текстура на хартија, фино чувство на рака, ниту една обична хартија не е лесна за гниење, кршење, брчки и избледување кога е изложена на вода и има добра форма ВОДООТПОРЕН : Не грижете се за водата кога го завиткувате цветот, овој материјал е направен од водоотпорен материјал за украсување на вашиот букет. Поради својот уникатен материјал, не е лесно да се искине, и тоа е едноставно и може да го направи вашиот букет повеќе зголемување на резолуцијата. Букетите спакувани во хартија за завиткување цвеќиња не се само самите цвеќиња, туку целокупната убавина, колокацијата на цвеќињата, обликот на букетот, стилот на пакување. ●Еден куп цвеќиња може да го покаже нивото на цвеќарницата и вкусот на купувачот на цвеќиња. 20 парчиња можат да ги задоволат вашите потреби за пакување. Секое парче е 23 х 23 инчи, а парче хартија е погодно за еден куп цвеќиња. Нема потреба да губите време за сечење кога пакувате. РАЗНОВИДНА ХАРТИЈА : Совршена За завиткување свежо цвеќе, цветни аранжмани за денот на Вљубените, Невестински Туш, Свадба, Годишнина, Роденденска Забава, Празници, ден на Мајката, Туш За Бебиња, Обвивка За Подароци За Дипломирање, исто така одлична За Занаетчиски Проект.

Главните карактеристики

Избор на клиент