XWQHJW ПРЕДВОДЕНИ Светилки За Фарови Погодни За Тојота Камри 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2017 2018, 9005 H11 Висока Ниско Светло Сијалица Замена 6000K Бела, Приклучок и Игра, Пакет о
Новак

XWQHJW ПРЕДВОДЕНИ Светилки За Фарови Погодни За Тојота Камри 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2017 2018, 9005 H11 Висока Ниско

DEN 559.84

Во достапна форма

За Чеви Силверадо 1500 предводени фарови 2007-2015 (НЕ ОДГОВАРА ЗА 2007 СИЛВЕРАДО 1500 КЛАСИЧЕН) За чеви Силверадо 2500 hd предводени фарови 2007-2021. За чеви Силверадо 3500 hd предводени фарови 2008-2021. За чеви Колорадо предводени фарови 2013-2020. За чеви круз предводени фарови 2016-2018. За чеви приградски предводени фарови 2019. За чеви тахо предводени фарови 2007-2020. За Гмц Сиера 1500 предводени фарови 2007-2013 (НЕ ОДГОВАРА ЗА КЛАСИЧЕН). За GMC Сиера 2500 HD предводени фарови 2007-2020 (НЕ ОДГОВАРА ЗА КЛАСИЧЕН). За GMC Сиера 3500 HD предводени фарови 2007-2014 (НЕ ОДГОВАРА ЗА КЛАСИЧЕН). За форд Ф150 предводени фарови 2015-2022. За форд Ф250 супер должност предводени фарови 2015. За тојота Камри предводени фарови 2007-2018. За тојота 4 Runner предводени фарови 2006-2019. За тојота Приус предводени фарови 2010-2018. За тојота тундра предводени фарови 2007-2013. За тојота венца предводени фарови 2009-2016. За Хонда Спогодба предводени фарови 2013-2018. За Хонда Граѓански предводени фарови 2016-2021. За хонда одисеја предводени фарови 2011-2022. За хонда пилот предводени фарови 2006-2019. За хонда ЦР-В предводени фарови 2015-2021. За хонда ЦР-З предводени фарови 2011-2016. За Хонда Инсајт предводени фарови 2011-2014. За џип Гранд чироки предводени фарови 2011-2016. За Нисан Непријателските предводени фарови 2008-2013. За нисан Алтима предводени фарови 2019-2022. За нисан Максима предводени фарови 2009-2015. За нисан титан предводени фарови 2016-2018. За нисан Мурано предводени фарови 2009-2014. За гмц јукон предводени фарови 2017 2018. За мазда 3 предводени фарови 2010-2018. За мазда 5 предводени фарови 2012-2017. За мазда 6 предводени фарови 2014-2017. За mazda CX-3 предводени фарови 2016-2018. За mazda CX-5 предводени фарови 2013-2016. За mazda CX-9 предводени фарови 2007-2015. За Ram меморија 1500 led фарови 2011-2022 (заменете Ги Само Халогените светилки За Склопување На Фаровите со 4 Bulbs.DO Не ОДГОВАРА На Собранието На Фаровите со 2 Светилки. За Ram Меморија 2500 супер должност предводени фарови 2011-2022 (заменете Ги Само Халогените светилки За Склопување На Фаровите со 4 Bulbs.DO Не ОДГОВАРА На Собранието На Фаровите со 2 Светилки. За Ram Меморија 3500 супер должност предводени фарови 2011-2021 (заменете Ги Само Халогените светилки За Склопување На Фаровите со 4 Bulbs.DO Не ОДГОВАРА На Собранието На Фаровите со 2 Светилки. Компатибилен со XWQHJW 9005 H11 led фарови светилки комбо одговара за 07-15 Chevy silverado 1500 / За 08-21 Chevy silverado 3500 HD / За 07-18 Toyota camry / За 15-22 Ford F150 / за 07-13 GMC Сиера 1500 / ЗА 07-20 gmc Сиера 2500hd / за 07-14 gmc Сиера 3500hd / за 13-18 Dodge Ram Меморија / за 15-21 HONDA CR-V / За 13-18 honda accord / ЗА 13-22 Ram Меморија 1500 / За 16-21 Honda Civic / За 11-22 Хонда одисеја / ЗА 06-19 ХОНДА ПИЛОТ / за 06-19 тојота 4рунер / за 10-18 тојота приус / за 07-13 Тојота Тундра / за 08-13 НИСАН НЕПРИЈАТЕЛСКИ / За 19-22 нисан алтима доколку Е ПРИМЕНЛИВО. (За повеќе модели, погледнете го описот на производот). Совршен Режим На Зрак 9 9005 H11/H8/H9 led светилка сијалица комбо усвојува CSP 3570 монистра, двостран дизајн со вкупно 12 светилки монистра, што може да обезбеди 400% осветленост од халогени светилки.Опремен со технологија за шема на зраци 1 : 1, 9005 LED светилки концентрираат зрак што сјае понатаму по патот што нема да ги заслепи возилата што доаѓаат со јасна линија за исклучување. Подобрете Ја Ефикасноста На Возењето used 9005 H11 користени светилки со средно светло чист дизајн на бакарна бакарна плоча има добра топлинска спроводливост, што овозможува сијалицата 9005 H11 да се вклучи за кратко време без да потрошите премногу време за загревање, што може да заштеди време на загревање На Сијалицата H11 9005 и да ја подобри ефикасноста на возењето. Интелигентна Контрола На Температурата супер системот За ладење може постојано да ја одржува сијалицата ЗА замена НА ЛЕР на соодветна работна температура, вграден тивок турбо вентилатор со голема брзина од 12.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА и интелигентен чип за контрола на температурата, телото на сијалицата е изработено од 7075 алуминиумска легура, која нема да се деформира и кородира по долготрајна употреба, осигурувајќи дека животниот век на сијалицата Од 9005 H11 може да достигне повеќе од 50. Пред Купување оваа комбинација НА СИЈАЛИЦА ЗА замена НА ЛЕР е погодна за 2013-2019 Кенворт Т680 Т880, комбинацијата НА ЛЕД сијалица вклучува 9005/HB3 + H11/H8/H9, ве Молиме проверете дали моделот се совпаѓа пред да го купите.

Главните карактеристики

Избор на клиент