Пар Олимп Цврста Водоотпорна Камера ТГ-6, Црн Пакет
Новак

Пар Олимп Цврста Водоотпорна Камера ТГ-6, Црн Пакет

DEN 2.33

Во достапна форма

Карактеризиран со својот исклучително издржлив дизајн, црниот Тежок ТГ-6 Од Олимп е елегантна точка и снимање способна да се справи со широк спектар на авантури Одликувајќи се со сензор ЗА CMOS од 12 MP BSI и True Pic VIII процесор за слики, TG-6 нуди значајна јасност на сликата и перформанси со слаба осветленост НА ISO 12800, заедно со брзо континуирано снимање од 20 fps, снимање видео од 4 K30p и Снимање Со голема брзина FULL HD 1080p со 120 fps. Дополнувањето на можностите за снимање е разноврсна леќа за оптичко зумирање 4x, која опфаќа еквивалентен опсег од 25-100мм и има максимална решетка f/2 за да има корист од работата во тешки услови на осветлување. Надвор од само снимање, ТГ-6, исто така, спортува робустен сет на карактеристики за издржување на елементите, следење на вашите авантури и споделување на вашите слики. Камерата е оценета за подводна употреба, тестирана да издржи падови и дробење и е херметички запечатена од прашина и влага кога работи во услови на обид.

Главните карактеристики

Избор на клиент