Ксеиби Дрво Работно Длето Постави 4 Парчиња Со Дрво Сечење Секира Фиберглас Рачка
Новак

Ксеиби Дрво Работно Длето Постави 4 Парчиња Со Дрво Сечење Секира Фиберглас Рачка

DEN 3.33

Во достапна форма

ДРВО ДЛЕТО ВО СОБАТА НА 4 ПАРЧИЊА содржи : 1/4ин (6мм) 1/2ин (13мм), 3/4ин (19мм) и 1ин (25мм) длета, овие се совршени за професионални, како и за почетници дрводелци. Сечилата со НАКЛОН на Рабовите се длета со наклонети рабови кои обезбедуваат одличен клиренс при отсекување во аголни и тесни агли, како што е работата со гулаб, како и намалување на триењето на страничниот ѕид кога работите во тесна вдлабнатина, погоден е За сите меко дрво, тврдо дрво и производи од ламинирано дрво. Сечилата се прецизно ситнозрнести. хром-манган челик (Не ЦРВ), тие се внимателно стврднати и калени до последниот инч На Роквел 59+-2°HRC. Изострено и мелено со наклон од 30°, криогенски третирано и двојно калено на 300-400°F, фалсификувањето на едно парче сечило обезбедува максимална острина, дополнителна цврстина, издржливост и долготрајни перформанси. Секое длето е усовршено и изострено подготвено за употреба надвор од блистер - за да ви заштеди време и напор. Сечилото на секирата за разделување направено од висок фалсификуван челик и термички обработено ви дава максимална ефикасност и издржливост за разделување или сечкање дрвени трупци во кампување, пешачење, Мочуриште и активности на отворено. Оваа секира за дрво има корисна тежина како секира за камп соonomономски дизајн што му овозможува на секој компетентен во вашата група за пешачење или кампување ефикасно да ја заниша секирата за сечкање дрво и четка за чистење.

Главните карактеристики

Избор на клиент