ГОЛЕМАТА КНИГА НА ГРАФИЧКИ ОРГАНИЗАТОРИ-СК-0590378848
Новак

ГОЛЕМАТА КНИГА НА ГРАФИЧКИ ОРГАНИЗАТОРИ-СК-0590378848

DEN 628.80

Во достапна форма

ГОЛЕМАТА КНИГА НА ГРАФИЧКИ ОРГАНИЗАТОРИ - 50 Одлични Шаблони Кои Им Помагаат На Децата Да Добијат Повеќе Од Читање, Пишување, Социјални Студии и Многу Повеќе!Од Џенифер Џејкобсоноваа џиновска колекција на забавни, лесни за употреба графички организатори ќе им помогне на студентите да се издигнат во секоја област на наставната програма! Вклучува 50 шаблони тестирани во училница, репродуктивни заедно со едноставни примероци како и студентски примероци Одличен начин за мотивирање на визуелните ученици!112пп 8-1/2"х 11" Оценки К-8.

Главните карактеристики

Избор на клиент