Замена на Antrobut Брза полнач за батерии DCB118 за DEWALT 20V MAX полнач за батерии за DEWALT батерија DCB205 DCB204 DCB206 DCB200 DCB201 DCB203 Заменете го DCB107 DCB112 DCB115 DCB105
Новак

Замена на Antrobut Брза полнач за батерии DCB118 за DEWALT 20V MAX полнач за батерии за DEWALT батерија DCB205 DCB204 DCB206 DCB200

DEN 351.84

Во достапна форма

Влезен напон : 100 V - 240 V, 50-60 Hz Излезен напон : 12 V - 20 V макс. Излезна струја : 3. Заменете го моделот : DCB115 DCB112 DCB107 DCB105 DCB102. Замена за DEWALT DCB105 DCB107 DCB115 DCB112 DCB118 CHALGER. Компатибилен со батериите De Walt 10. 1 * Замена на полначот за батерии за полначот на батерии Dewalt 20 V Max. 1 * Упатство за корисник.0 AH Батерии за 30 минути. Наплати 3,0 AH Батерии за 45 минути.0 AH Батерии за 75 минути. Дијагностика со LED индикатор покажува статус на полнење на батеријата. Системот за ладење ја има функцијата за стабилна дисипација на топлина. Заштитата на преоптоварување штити од оштетување на клетките. Во согласност со FCC ROHS и стандардите за тестирање на безбедноста на CE. Универзален влез од 100 V до 240 V напон, широка компатибилност за полнење на сите батерии Dewalt 12 V-20 V MAX Li-Ion. Заменете го за полначот на батеријата Dewalt DCB118. Наплати сите Dewalt 12 V-20 V MAX LITHIUM-ION BATTERY BATTERY DCB200 DCB201 DCB207 DCB205 DCB204 DCB203 DCB120 DCB127 DCB140, батерија DCB606 DCB609-2, DCRD710 DCD771 DCD7777770 Батерија. Замена за сите DEWALT 12 V-20 V MAX полнач за батерии DCB112, DCB115, DCB118, DCB107, DCB119, DCB102, DCB101, DCB105, DCB100. Одлична дисипација на топлина и напредно брзо полнење со 3 A излез помага побрзо полнење и го намалува времето на застој. Може целосно да наполни батерија од 2,0А во 30 мин, 6,0А батерија за 60-75 минути. Оптимизира траење на батеријата со вградена заштита од кола која активно ја контролира струјата, напонот и температурата. LED индикаторот комуницира статус на полнење на батеријата. Услуга без загриженост : 45-дневен за враќање на парите, гаранција од 12 месеци. 24 часа брза услуга за клиенти.

Главните карактеристики

Избор на клиент