3 парчиња есенцијални масла од лимон за масажа, дифузер, навлажнувач - чисто миризливо масло 10 ml
Новак

3 парчиња есенцијални масла од лимон за масажа, дифузер, навлажнувач - чисто миризливо масло 10 ml

DEN 3.33

Во достапна форма

Пакувањето вклучува : 10мл есенцијално масло од лимон x3 Без преulубни или разредување, 100% чист квалитет. Маслото од лимон од бурибури е флаширано во трајно килибарско стакло шише. Есенцијалното масло од лимон масло има весела, слатка арома која може да го освежи и да го наполни вашиот дом со чист мирис на лимон-капка кога се дифузира. Добро се меша со : лаванда, роза, сандалово дрво, бензоин, еукалиптус, гераниум, анасон, смрека и нероли. Мулти употреба : Може да се користи во сапуни, свеќи, горилници, дифузери, бањи, масажа, итн. Ве молиме, не користете директно на кожата. За тематска примена, ве молиме разредете го на 2-5%. Услугата за клиенти на Buriburi ќе биде секогаш со вас секогаш кога ви е потребна нашата техничка поддршка. Ако имате проблем со нашето есенцијално масло, слободно контактирајте не. Пакетот вклучува : 3 парчиња есенцијални масла (мирис на лимон*3), 10 ml по шише, есенцијалните масла се флашираат во килибарна стакло. Белешка : Есенцијалните масла се концентрирани екстракти од растенија. Тие често имаат многу посилен мирис од растенијата, а понекогаш може да мирисаат различно од растенијата. Ве молиме, не користете на кожата директно, ве молиме разредете ја на 2-5%. Измешајте ги есенцијалните масла со масло од носач, како што е маслото од јојоба, масло од арган за да направите миризливо масло за масажа.

Главните карактеристики

Избор на клиент