Замена на млазницата за млазница од 1/4 NPT Sandblaster за AS118 - млазница за песочна млазница за песок, млазница за метална песок за песок
Новак

Замена на млазницата за млазница од 1/4 NPT Sandblaster за AS118 - млазница за песочна млазница за песок, млазница за метална песок за

DEN 3.33

Во достапна форма

Нашата метална млазница за песок е лесна за инсталирање и употреба, што ја прави идеален за секој проект за песок Лесно за замена : млазницата за песок има стандардна големина, со фино обработка, што може директно да ги замени старите или оштетените млазници. Ironелезен материјал : Млазницата е изработена од железен материјал, со голема цврстина и голема јачина, не е лесен за деформирање или носење и има долг животен век. Спецификации : Со волумен на размалување на песок од 600cc (18 мл), потрошувачка на воздух од 7 SCFM и работен притисок од 150psi, оваа млазница е ефикасна и издржлива. Гаранција за шопинг : Добрата услуга по продажбата е олицетворение на нашето чувство за одговорност на услуги на клиентите, а ефикасното проширување на интегритетот е доверба, посветеност, а исто така и гаранција на потрошувачите. Нашата метална млазница за песок е лесна за инсталирање и употреба, што ја прави идеален за секој проект за песок. Лесно за замена : млазницата за песок има стандардна големина, со фино обработка, што може директно да ги замени старите или оштетените млазници. Ironелезен материјал : Млазницата е изработена од железен материјал, со голема цврстина и голема јачина, не е лесен за деформирање или носење и има долг животен век.

Главните карактеристики

Item Type:
Sandblaster Nozzle
Material:
Iron
Sand Volume:
600cc (18oz)
Air Consumption:
7scfm
Air Inlet:
1/4 NPT
Applicable Machine:
Sandblasting Gun
Working Pressure:
150psi
Applicable Model:
Only for AS118 sandblasting gun
Package List:
1 x Nozzle

Избор на клиент