AEXIT 60PCS KF301 ТЕРМИНАЛИ 2 Полјаци 5мм терен AWG14-22 PCB монтирање терминални завртки за завртки блокирани сини
Новак

AEXIT 60PCS KF301 ТЕРМИНАЛИ 2 Полјаци 5мм терен AWG14-22 PCB монтирање терминални завртки за завртки блокирани сини

DEN 190.88

Во достапна форма

Име на производот : PCBterminal Block; Материјал : пластика, метал Оценета вредност : 300 V, 16 A; Полјаци Број : 2. Пич на теренот : 5,0 mm / 0.2''Connect Големина на жицата : AWG14-22. Вкупна големина : 14 x 10 x 8mm / 0,55 '' x 0,4 '' x 0,31 '(l x w x h); боја : сина. Тежина : 97 G; Содржина на пакет : 60 (+/- 2%) PCS X PCB терминален блок. Име на производот : PCBterminal Block; Материјал : пластика, метал. Оценета вредност : 300 V, 16 A; Полјаци Број : 2. Пич на теренот : 5,0 mm / 0.2''Connect Големина на жицата : AWG14-22. Вкупна големина : 14 x 10 x 8mm / 0,55 '' x 0,4 '' x 0,31 '(l x w x h); боја : сина. Тежина : 97 G; Содржина на пакет : 60 (+/- 2%) PCS X PCB терминален блок.0мм пински терен, 3 терминали, тој е инсталиран на таблата PCB. Користена во жица за поврзување на жицата AWG14-22 за да се заштити жицата од изложување и оштетување.

Главните карактеристики

Избор на клиент