2-пакет AMCREST PROHD 1080P WiFi/Безжична IP безбедносна камера IP2M-841 PAN/TILT, двонасочен аудио, опционално снимање на облак, Full HD 1080P 2MP, супер широк 90 ° агол на гледање, ноќно гледањ?
Новак

2-пакет AMCREST PROHD 1080P WiFi/Безжична IP безбедносна камера IP2M-841 PAN/TILT, двонасочен аудио, опционално снимање на

DEN 1439.84

Во достапна форма

Во реално време, прекрасен целосен HD ден или ноќ-искуство прекрасно видео со целосен HD 1080p на 30fps со подобрена способност за слаба осветле како и далечинска тава/навалување и дигитален зум, ви овозможуваат да покриете повеќе земја и да чувате повеќе од она што е важно за вас безбедно Работи со Alexa преку Amcrest Cloud. Вградена IR LED диоди Оваа Wi Fi камера постигнува водечки во индустријата 1080p ноќно гледање до 32 стапки. Автоматско следење, аудио откривање, режим на приватност-Добијте интелигентни сигнали за известување за е-пошта и притисок за време на движење или аудио е откриено со употреба на новата функција за аудио откривање. Комуницирајте со вашите деца, миленичиња и најблиски користејќи ја двонасочната функција за разговор преку Апликацијата Amcrest View Pro. Автоматски следете ги и снимајте ги предметите што се движат со вклучување на режимот за автоматско следење. Овозможете го режимот за приватност да ги исклучи приказот во живо, снимките и сигналите, давајќи ви приватност кога ви треба. Флексибилни опции за складирање и гледање-АМКРЕСТ Нуди флексибилна безбедност каде ви е потребна. Снимајте директно на Micro SD картичка од 256 GB (продадена одделно), Amcrest Cloud, Amcrest NVRS, Synology и QNAP NAS, FTP. Преглед во живо од повеќето мејнстрим веб-прелистувачи, вклучувајќи; Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari. Репродукција и снимање професионално на компјутер со употреба на Amcrest Surveillance Pro за Windows и Mac (вклучен) или Blue Iris Professional (продадено одделно). Безбедна резервна копија на облак видео-изборната услуга за претплата за далечинско складирање на видео за далечинско видео на Amcrest, ви овозможува автоматски да ги чувате вашите видеа надвор од локацијата на локација на трети страни хостирана и обезбедена од AWS. На овој начин ако нешто се случи со вашиот локален компјутер/NVR/SDCARD/NAS, снимките ќе бидат безбедно снимени на безбедна локација надвор од локацијата и достапно за вас преку веб-базиран блиц интерфејс за компјутер (Windows Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari.

Главните карактеристики

Избор на клиент