Предни браник за влечење на куки 2 парчиња црвена замена за 2007-2018 година Chevy Silverado 1500, GMC Sierra 1500 | 2019 Chevy Silverado 1500 LD, GMC Sierra 1500 Limited заменува# 84192871
Новак

Предни браник за влечење на куки 2 парчиња црвена замена за 2007-2018 година Chevy Silverado 1500, GMC Sierra 1500 | 2019 Chevy Silverado

DEN 543.84

Во достапна форма

【Висок квалитет】 Долг животниот распон е важен, тоа е причината зошто нашите куки за влечење се изработени од тешки челици со хромирана површина, која има одлична отпорност на 'рѓа за да се обезбеди дека може да работи долго време 【Функција】 Инсталирањето на предните куки за влечење на автомобилот се многу важни, тие можат да му помогнат на заробеното и оштетеното возило да се пресели во побезбедна или повеќе идеална положба за влечење, влечење на автомобилот без да го скрши браникот. 【Fitment】 Предниот прстен за приколка на долниот браник може да се инсталира на Chevrolet : 2007-2018 Chevrolet Silverado 1500 2019 Silverado 1500 LD; GMC : 2007-2018 Sierra 1500 2019 Sierra 1500 Limited. 【Заменува#】 84192871. Предната кука го исполнува или надминува OEM стандардот и е тестиран во фабриката, совршено совпаѓање на оригиналниот автомобил и може директно да се вметне во слотовите за рамки за инсталација. 【24-месечна гаранција】 Исклучителна занает, строга контрола на квалитетот и одлична услуга по продажбата, затоа нашите куки за црвени влечки вреди да се набават. 【Висок квалитет】 Долг животниот распон е важен, тоа е причината зошто нашите куки за влечење се изработени од тешки челици со хромирана површина, која има одлична отпорност на 'рѓа за да се обезбеди дека може да работи долго време. 【Функција】 Инсталирањето на предните куки за влечење на автомобилот се многу важни, тие можат да му помогнат на заробеното и оштетеното возило да се пресели во побезбедна или повеќе идеална положба за влечење, влечење на автомобилот без да го скрши браникот. 【Fitment】 Предниот прстен за приколка на долниот браник може да се инсталира на Chevrolet : 2007-2018 Chevrolet Silverado 1500 2019 Silverado 1500 LD; GMC : 2007-2018 Sierra 1500 2019 Sierra 1500 Limited.

Главните карактеристики

Избор на клиент