Курстол 2 Кружно сечило за пила на HSS - 5 парчиња 2 72T диск за сечење за мелница за мини агол со арбор 3/8 бакар алуминиум метал не -ферозно метално дрво пластика
Новак

Курстол 2 Кружно сечило за пила на HSS - 5 парчиња 2 72T диск за сечење за мелница за мини агол со арбор 3/8 бакар алуминиум метал не -ферозно

DEN 2.67

Во достапна форма

【Пакетот вклучува диск за сечење на метал од 5 парчиња】 : дијаметар 2 "/50mm, арбор : 10мм (3/8"), број на заби : 72t; Препорачана вртежи во минута : 16000; Макс РПМ : 27000Поставена брзина : ≥15000. 【Повеќекратна примена】 Погоден е за меки метали, но и за дрво, пластика, фиберглас. Не треба често да ги менувате лопати. 【Дизајн на главата на главата за сечење на заби】 72 сечило за заби. Сечење брзо и ефикасност. Сечената површина е мазна и рамна ;. 【Заштеда на пари】 Забите на сечилото може постојано да се превртуваат за да се подобри ефикасноста на производството и да се намалат трошоците за производство; 【Широка компатибилност】 Погодно е за Bosch Easy Cut Recommand RPM : 16000; Max RPM : 27000.Поставена брзина : ≥15000. 【Повеќекратна примена】 Погоден е за меки метали, но и за дрво, пластика, фиберглас. Не треба често да ги менувате лопати. 【Дизајн на главата на главата за сечење на заби】 72 сечило за заби. Сечење брзо и ефикасност. Сечената површина е мазна и рамна ;. 【Заштеда на пари】 Забите на сечилото може постојано да се превртуваат за да се подобри ефикасноста на производството и да се намалат трошоците за производство; 【Широка компатибилност】 Погодно е за Bosch Easy Cutthickness 1mm; Број на заби : 72 T; препорака за вртежи во минута : 16000; Max RPM : 27000. Апликација : за брзо и мазно сечење на бакар, алуминиум, метал, друг не-ферозен лим, дрво, пластика, фиберглас и сув wallид; Карактеристики : 1. Дизајн на глава на затегната заби : Бројот на забите е 72 T, сечилото на пилата е остра, брзината на сечење е подобрена и ефикасноста е значително подобрена; 2. Различни намени : Погоден е за меки метали, но и за дрво, пластика, фиберглас, итн; 3. Добар ефект на завршна облога : Сечилото на пилата има тенок пресек, сечење е стабилно и точно, а исечената површина е мазна и рамна; 4.

Главните карактеристики

Избор на клиент