5.11 Тактички машки гребен Пант, Флекс-Так истегнат ткаенина, удобна половината, стил 74520
Новак

5.11 Тактички машки гребен Пант, Флекс-Так истегнат ткаенина, удобна половината, стил 74520

DEN 1440.00

Во достапна форма

Затворање на патент Квалитетна конструкција-Конструирана со употреба на квалитетни 67% полиестер и 33% двонасочна механичка ткаенина Flex-Tac механичка истегнување, овој тактички пар панталони нуди голем опсег на движење за максимални перформанси. Ткаенина третирана со тефлон - обложена со тефлон, оваа пантолона има заштитна завршница што се спротивставува на дамката, почвата и влагата без да се загрози дишењето. Облогата исто така го олеснува чистењето на оваа облека!. Обезбедување на инаку и вонредна должност- изградена со функционалност на SERE, како што е скриен џеб за клучеви за манжетни, тунел IWB Flex Cuff, засилен јамки за појас со централна јамка за мрежи за грб, и скриени џебови, што го прави совршен и за секојдневно секојдневно носење или за Максимална изведба за време на должностите. Специјализирано складирање - Специјално дизајниран за професионалци во движење, оваа пантолона има под аголни отвори за рачни џеб со засилување на ножеви N6, џебови на задниот дел од телото, џебот на клучот на манжетната во внатрешноста на левата нога полите, и карго -џебовите со затворачи на патенти и внатре делители. Разновидност на бои и големини - Овој 5,11 Риџ Пант е достапен во големини од 28 до 44 во Ranger Green, Black, Khaki, Kangaroo и Dark Mavy. Изберете помеѓу 30-36 должини за да одговараат на вашата висина. Затворање на патент. Квалитетна конструкција-Конструирана со употреба на квалитетни 67% полиестер и 33% двонасочна механичка ткаенина Flex-Tac механичка истегнување, овој тактички пар панталони нуди голем опсег на движење за максимални перформанси. Ткаенина третирана со тефлон - обложена со тефлон, оваа пантолона има заштитна завршница што се спротивставува на дамката, почвата и влагата без да се загрози дишењето.

Главните карактеристики

Избор на клиент