Казана лента за покерирање, лента за запечатување 22мм бела PE кујна бања празнини водоотпорна запечатување лента за запечатување
Новак

Казана лента за покерирање, лента за запечатување 22мм бела PE кујна бања празнини водоотпорна запечатување лента за запечатување

DEN 2.33

Во достапна форма

Широк спектар на апликации - широко користени, како што се мијалници, шпорет на кујнски гас, мијалник за бања, долни агли на када, долни рабови на andидни и wallидни празнини Лесно за инсталирање : Инсталацијата е едноставна, пред инсталацијата, ве молиме делот и исушете го и отсечете ја должината по потреба. Водоотпорни трајни ленти : Со самолепливо лепило, силно лепење, не е лесно да се падне, обезбедува трајно запечатување со одлична издржливост. Лесен за употреба : Лесен за употреба, непречено површина, водоотпорна, анти-дирт, анти-, анти-мустаст, чувајте ја кујната и бањата уредни. Запечатената убава : Овозможува долготраен заптивка и му дава готов професионален изглед на областите за кујна и бања. Чувајте ја вашата куќа и уредна како нова подолго време, специјално дизајнирана за семејство. Лентата за докажување на протекување има непречено и убава површина, со централна линија за бразда и 90 ° свиткување за цврсто запечатување на празнините. Широк спектар на апликации - широко користени, како што се мијалници, шпорет на кујнски гас, мијалник за бања, долни агли на када, долни рабови на andидни и wallидни празнини. Лесно за инсталирање : Инсталацијата е едноставна, пред инсталацијата, ве молиме делот и исушете го и отсечете ја должината по потреба. Водоотпорни трајни ленти : Со самолепливо лепило, силно лепење, не е лесно да се падне, обезбедува трајно запечатување со одлична издржливост. Лесен за употреба : Лесен за употреба, непречено површина, водоотпорна, анти-дирт, анти-, анти-мустаст, чувајте ја кујната и бањата уредни. Запечатената убава : Овозможува долготраен заптивка и му дава готов професионален изглед на областите за кујна и бања. Чувајте ја вашата куќа и уредна како нова подолго време, специјално дизајнирана за семејство. Лентата за докажување на протекување има непречено и убава површина, со централна линија за бразда и 90 ° свиткување за цврсто запечатување на празнините. Спецификација : Состојба : 100% сосема нова ставка Тип : Празнини ленти Материјал : PE + бутил гума боја : Бела со употреба на температура : -40 ℃ -100 ℃ Ширина : Приближно.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Gaps Strip
Material:
PE + Butyl Rubber
Color:
White
Using Temperature:
-40℃-100℃
Width:
Approx. 2.2cm / 0.9in
Length:
Approx. 3.35m / 11ft
Weight:
Approx. 149g / 5.3oz
Package List:
1 x Gaps Strip:
1 x User Manual:
Note:
1. Clean the parts to be sealed firstly and keep them dry;:
2. Before use, firstly measure the length dimension of the required sealing part accurately;:
3. Take out the product, measure the same length of the waterproof strip and the sealed part again and cut it;:
4. Firstly peel off the 5cm length of the adhesive tape on the back of the product and fold it to 90°, and then fix the waterproof strip on the surface to be pasted; continue to peel the adhesive tape until all installations are completed;:
5. When the product is pasted at a 90° turn, cut each side of the joint into a 45° mating interface.:
6. The temperature range of the installation room is preferably around 25℃, if the temperature is too low, the adhesive can be pasted after heating the adhesive with a hair dryer;:
7. After the product is pasted, it will be pressed hard to make it stick more firmly;:
8. After the product is pasted, do not mix with water within 24 hours and keep it dry.:

Избор на клиент