Јога силиконски бенто ручек кутија, силиконски ручек кутија, 3 оддел силиконски, цврст &засилувач; истекување ручек контејнер, бпа слободен силиконски, Машина за Ми?
Новак

Јога силиконски бенто ручек кутија, силиконски ручек кутија, 3 оддел силиконски, цврст &засилувач; истекување ручек контејнер, бпа слободен силиконски,

DEN 1.00

Во достапна форма

ДОКАЗ ЗА ИСТЕКУВАЊЕ : капакот совршено се вклопува во капакот на кутијата за ручек за да создаде заптивка отпорна на истекување Бидејќи кутијата и капакот се направени од силикон, капакот се шири за да го затвори капакот, а потоа се собира за да го запечати цврсто откако ќе се вклучи. Ова помага да се задржи храната свежа и да се осигура дека нема да направи хаос. ОДЛИЧЕН ДИЗАЈН : 3-те прегради го олеснуваат сервирањето на различни порции храна. Ѕидовите што ги одделуваат преградите се направени од цврст силикон за да се осигура дека храната нема да се меша. Преградите се идеални за подготовка на оброци, ручек, вечера, закуски и сл. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ : кутијата за бенто/ручек може да се измие рачно со сапун и топла вода или да се стави во машина за миење садови. Благодарение на неговиот дизајн, многу е лесно да се влезе во аглите на секоја преграда за правилно чистење. ДОКАЗ ЗА ПРЕКИН : Нашата силиконска бенто кутија е доказ за прекин и доказ за солза. Благодарение на цврстиот силикон без БПА што се користи за нивно правење, можете да ја испуштите кутијата за ручек и ќе биде совршено добро. Нашата кутија за бенто/ручек е многу издржлива и одлична за чување храна без да се грижите дали ќе направите неред.

Главните карактеристики

Избор на клиент