5/16-24 х 6 Шестоаголна Глава Капа Завртки, Легиран Челик Одделение 8, Цинк Жолта Позлата-ПАРИЧНА Казна НИШКА UNF, Делумно Навој, Должина: 6 Инчи, Големина На Конец: 5/16 Инчи
Новак

5/16-24 х 6 Шестоаголна Глава Капа Завртки, Легиран Челик Одделение 8, Цинк Жолта Позлата-ПАРИЧНА Казна НИШКА UNF, Делумно Навој, Должина:

DEN 1.67

Во достапна форма

Завртката од 8 одделение е посилна од најчесто користената оценка 5 Изработен е од легиран челик и има шест радијални линии на врвот на главата на завртката. Сликите со завртки се општа претстава, а не вистинска слика за производот што ќе го добиете. Произведени НА ASME B18. 1 & SAE J429 спецификации. Цврстина на истегнување : 150. мин, 1/4-1,5 инчни дијаманти). Завртка за капаче направена од челик од легура на среден јаглерод и термичка обработка. Дизајниран за употреба во апликации со висок стрес.

Главните карактеристики

Избор на клиент