22 х 26 Петел Петел Оган
Новак

22 х 26 Петел Петел Оган

DEN 0.67

Во достапна форма

Оган од Џ Леано Железо Изградба. Димензии : 22 "широк, 26" висок, 65 фунти. Првпат воведен во 1996 година. Направено рачно во САД. Овој оган беше произведен во првата од двете Печки На Аетна во Њу Џерси. Подигната во 1766-67 година од Чарлс Рид, оваа леарница веројатно го фрли огнот на петелот најдоцна до 1775 година.Сместена на јужниот огранок На Потокот Ранкокас во Округот Бурлингтон, на деветнаесет милји Од Филаделфија, печката била во близина на сегашната брана на заедницата На Езерата Медфорд.Популарен како декоративен елемент кон крајот на осумнаесеттиот век, петелот долго време беше симбол на победата. Историска Репродукција Оган Од Џ. Леано Железо, направено рачно во САД. Димензии : 22 "широк, 26" висок, 65 фунти. Првпат воведен во 1996 година.

Главните карактеристики

Избор на клиент