Tpe LiFePO4 Литиумска Батерија,6v 5AH Литиум Железо Фосфатна Батерија 2500 Длабоки Циклуси Батерија За Скутери, Скутер, Кампување,RV И Многу Повеќе
Новак

Tpe LiFePO4 Литиумска Батерија,6v 5AH Литиум Железо Фосфатна Батерија 2500 Длабоки Циклуси Батерија За Скутери, Скутер, Кампување,RV И

DEN 0.33

Во достапна форма

●Литиум наспроти Оловно-киселина●тежината на батеријата со литиум железо фосфат е 30% полесна од оловно-киселинската батерија со ист капацитет, така што можете полесно да ја носите Плус, Ли-Јонските батерии можат да бидат побезбедни од Оловните Киселински батерии, кои немаат заштита од дефекти на земјата.Нашата Батерија Li Fe PO4 обезбедува 2000-5000 циклуси и 10 години живот во споредба со 200-500 циклуси и 3 години живот во типична Оловна Киселина. ●Повеќенаменска Батерија 6v 5 Ah®нашата поддршка за литиумска батерија lifepo4 ip65 водоотпорна и може да се користи во различни сценарија, тоа е идеален избор за 6v литиумска батерија за возење на играчки, RV & Camper, моќ за кампување на отворено, Пронаоѓач На Риби, Затемнување На Струја, Активности на Отворено. 6v батерија за возење на играчки. ●Безбедносна и ЕКОЛОШКА Литиумска Батерија●оваа литиумска батерија 6 V е вградена во интелигентен систем за управување со батерии (БМС) заштитете ја од преполнување, длабоко празнење, преоптоварување, краток спој, ниска стапка на само-празнење што обезбедува складирање без одржување до 1 година. Литиум фосфатната батерија со 6v батерија доаѓа со сребрени бакарни терминали може да обезбеди подобра спроводливост и да ја намали загубата на енергија. ●Li Fe PO4 Литиумска Батерија●оваа батерија со литиум железо фосфат на полнење 6 V5 Ah ја прифаќа технологијата На Батеријата Li Fe PO4, која има поголема густина на енергија, постабилни перформанси и поголема моќност. Нашата батерија Li Fe PO4 литиум железо фосфат е дизајнирана со пластични материјали со врвен квалитет, Agm плус Pp Abs Материјали за отпорност на Пламен Кои Обезбедуваат Подобро Запечатување, отпорност На Експлозија и Отпорност на Топлина. ● Литиумска Батерија од 6 волти 5ах€Нашиот lifepo4 литиум железо фосфат 6v батерија на полнење е дизајнирана со пластични материјали со врвен квалитет, Agm плус Pp Abs Материјали за отпорност на Пламен Кои Обезбедуваат Подобро Запечатување, отпорност На Експлозија и Отпорност на Топлина. Обезбедуваме шест месеци неразумно враќање и една година нечовечка штета бесплатна гаранција, секое прашање ве молиме слободно контактирајте не.

Главните карактеристики

Избор на клиент