Coilhose Pneumatics A900B6M 1/4-Инчен Големина На Телото, Coillflow Acme Размена Спојка, 3/8-Инчен NPT, Машки
Новак

Coilhose Pneumatics A900B6M 1/4-Инчен Големина На Телото, Coillflow Acme Размена Спојка, 3/8-Инчен NPT, Машки

DEN 75.04

Во достапна форма

Специјалниот конектор "дизајн на радиус" овозможува поголем контакт на површината со топчиња за заклучување, обезбедувајќи подолг век на траење дури и при високи вибрации 6 топки за заклучување обезбедуваат посигурна и избалансирана врска. 1/4 " Спојка Со Големина На Телото. 3/8 " мпт назад конекција. Акме Серијата Спојки За Брзо Поврзување нуди компактен дизајн, што го прави идеален за склопови на црева. Лесната спојка, која е 25% полесна од другите клучки, помага да се максимизира опсегот на движење на корисниците и го минимизира заморот поврзан со поголемите, потешки спојки. Покрај тоа, овие спојки за брзо поврзување течат 15% - 30% поголеми од другите Клучки.

Главните карактеристики

Избор на клиент