2 парчиња Дрвени Длета Висока Цврстина со Сина Рачка За Обработка На Дрво Рамно Длето Дупчиња Длето
Новак

2 парчиња Дрвени Длета Висока Цврстина со Сина Рачка За Обработка На Дрво Рамно Длето Дупчиња Длето

DEN 3.33

Во достапна форма

Изработен од висококвалитетен челик 45#, а стеблото е угаснато и термички обработено, со висока цврстина и издржливост Работ на сечење е ситно мелен, угаснат и термички обработен, сечењето е наострено, а резбата течно. Вграден во едно парче, низ целиот дизајн на рачката, висока отпорност на тропање, цврст и издржлив. Рачката е изработена од абс пластика, која е удобна за држење и може да издржи поголемо влијание и не е лесно да се деформира кога ќе се погоди. Со широк спектар на намени, дрвеното длето може да се користи за рамно длето, длето со дупчиња итн. во обработка на дрво за ефикасно помагање на работата. Спецификација : Тип На Ставка : Дрвени Длета Материјал : СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, 45#Употреба На Челик : Листа На Длето За Обработка на Дрво : 2 Длета Од дрво.

Главните карактеристики

Item Type:
Wood Chisels
Material:
ABS, 45#Steel
Usage:
Woodworking Chisel
Package List:
2 x Wood Chisels :

Избор на клиент