Ротирачки Капаче За Крави За Оџаци Спинер Капа За Каул Со Заштеда На Енергија Во Основата На Канџите,Ротирачка Вентилација За Вентилација Од Нерѓосувачки Челик, Ан
Новак

Ротирачки Капаче За Крави За Оџаци Спинер Капа За Каул Со Заштеда На Енергија Во Основата На Канџите,Ротирачка Вентилација За Вентилација

DEN 2.67

Во достапна форма

Ротирачки турбофан : дијаметарот на основата е погоден за повеќето стандардни оџаци, дијаметарот на основата е 100мм, 110мм, 150мм, 160мм, 200мм, 300мм, 350мм, 400мм, 450мм, 500мм, погоден за стандардни цврсти челични оџаци (фиксни) Особено погоден за оџаци кои не се користат често. Структура од нерѓосувачки челик задебелени фиксни стапала; вклучува комплетен комплет за фиксирање. Турбо вентилаторот го користи принципот на конвекција помеѓу природниот ветер и воздухот за да го забрза паралелниот проток на воздух во вертикалниот проток на воздух, со што се подобрува внатрешната вентилација. Топлиот воздух се крева и студениот воздух паѓа, предизвикувајќи вентилаторот да се ротира, така што внатрешната топлина, мирисот и прашината можат ефикасно да се испуштат. Заштеда на енергија и без сметки за електрична енергија за намалување на сметките за електрична енергија. Ротирачки аспиратори за вентилациони канали, оџаци и издувни уреди. Аспираторот обезбедува максимална заштита без да влијае на перформансите на оџакот. Спецификација : име На Производ : материјал за покривање На Камин : галванизиран од нерѓосувачки челик отпорен на одвод, снежно, ветроупорен : ова е облога против мијалник.

Главните карактеристики

Product name:
Fireplace cover
Material:
stainless steel galvanized
Rainproof, snowproof, windproof:
Note:
This is an anti-sink fairing. The sinking air current produces only wind. If there is a problem when there is no wind (smoking fireplace/stove), the problem is not the sinking wind.
Warning:
If your chimney is located more than 1 meter below the roof apex, any anti-sink windshield may fail.
Typical sinking phenomenon:
As soon as the wind blows, the fireplace or stove will emit smoke.
There may be errors in the manual measurement of the size, please refer to the actual product received, please understand. :

Избор на клиент