50 парчиња DC005 5, 5x2, 5mm 3 Пински ЕДНОНАСОЧНА Струја Конектор Pcb Монтирање Женски Приклучок Приклучок Приклучок Конектор
Новак

50 парчиња DC005 5, 5x2, 5mm 3 Пински ЕДНОНАСОЧНА Струја Конектор Pcb Монтирање Женски Приклучок Приклучок Приклучок Конектор

DEN 143.84

Во достапна форма

Материјал : Метал, Пластика 20 парчиња 3-Пински Пхб Монтирање Женски ЕДНОНАСОЧЕН Приклучок таа е погодна за 5, 5х2, 5мм приклучоци. Терминалите се исто така лемење; 5000 циклуси на вметнување и екстракција. Големина : 14 х 9 х 15мм / 0,55 х 0,35 х 0,59 Инчи (Л*В*Ч). Апликација За Медиа плеер, ПДА, Мп3 Плеер, Мп4 Плеер, Аудио-Видео Опрема, АВ Опрема, Белешка Книга, Мобилен Телефон, Мобилен Телефон, Паметен Телефон, ПДА, Автомобил Аудио итн. Стил на опис на производот : DC005 5, 5x2, 5mm овој приклучок за монтирање НА ПХБ е изработен од пластичен и метален материјал, тоа е преку добар избор за замена на скршениот приклучок за ПХБ. Спецификации : Терминалите се Исто Така Тип на лемење : 5, 5х2, 5мм Приклучок Игла : 3 Пински Номинален Напон : 30в Номинална Струја : 1а Живот : 5000 пати Тежина : 31г Пакетот Вклучува : 50 ПАРЧИЊА x dc005 приклучок за монтирање НА ПХБ.

Главните карактеристики

Избор на клиент