Ноктуа НФ-А9х14 ХС-ПВМ хромакс.Црно.замена, Премиум Тивок Тенок Вентилатор, 4-Пински
Новак

Ноктуа НФ-А9х14 ХС-ПВМ хромакс.Црно.замена, Премиум Тивок Тенок Вентилатор, 4-Пински

DEN 351.20

Во достапна форма

Премиум тивок вентилатор, 92х92х14мм, 12В, 4-пински PWM, макс 2500 ВРТЕЖИ во МИНУТА, макс.6 d B(а), >150,000 h MTTF. Наградуван вентилатор од 92х14мм а-серија со Канали за Забрзување На Протокот и Напредна Рамка За Акустична Оптимизација за супериорни тивки перформанси на ладење. Тенок дизајн од 14мм е идеален за ладилници со низок профил од 9 см (на пр. серија Noctua NH-L9), компактни куќишта за КОМПЈУТЕРИ и други апликации ограничени во просторот. 4-пински hs-PWM верзија за автоматска контрола на брзината преку 4-пински заглавија на ВЕНТИЛАТОРОТ PWM, широк опсег на брзина од 500-2500rpm, застанува на 0% PWM за полупасивни системи.заменете го изданието со целосно црн дизајн и самолепливи црвени, црни, бели, сини, жолти и зелени анти-вибрациони влошки за прилагодување на бојата (8 влошки од секоја боја). Откако доби десетици награди и препораки од меѓународни хардверски веб-страници и списанија, NF-A9x14 се етаблира како стандарден избор кога станува збор за врвен квалитет на тенки 92mm вентилатори.

Главните карактеристики

Избор на клиент