Завеса ЗА Затемнување НА НИКЕТАУН за Дневна соба 84 - инчен Топлинско Изолирана Просторија за Затемнување На Звук Завеса За Спална Соба/Детска Соба, 1 Панел, Темно Ма?
Новак

Завеса ЗА Затемнување НА НИКЕТАУН за Дневна соба 84 - инчен Топлинско Изолирана Просторија за Затемнување На Звук Завеса За Спална

DEN 1.00

Во достапна форма

ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН : 1-ПАНЕЛ ЗАВЕСА ЗА ЗАТЕМНУВАЊЕ по пакет Секој Панел за Завеси е долг 52" широк х 84". Драперијата НИКЕТАУН е изградена со прекрасни мат сребрени шипки, кои одговараат на шипката за завеси по ваш избор со дијаметар до 1,6 инчи, што ги прави завесите лесни за инсталирање и лизгање. НЕВЕРОЈАТЕН МАТЕРИЈАЛ : оваа уникатна, мека и тешка ткаенина за затемнување е ткаена со трислојна конструкција. Средниот слој на црни предива создава панел за завеси кој е одличен за блокирање на 85% -99% од светлината (Темната боја работи подобро при блокирање на светлината) додека обезбедува приватност. МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Овие Затемнувачки Завеси За Завеси ќе спречат штетната светлина да стигне до вашите подови и мебел, ефикасно спречува пренос на студ или топлина однадвор, ќе ја зголеми енергетската ефикасност на вашиот дом и ќе ви овозможи да создадете темнина во секое време од денот. ДОБАР ИЗБОР : Совршена опција за драперија за секој што сака да ја блокира дневната светлина, да дремне или да го задржи отсјајот од сонцето од ВАШИОТ ТЕЛЕВИЗОР. Покрај тоа, можете да изберете валанс за затемнување и проегирни завеси во продавницата ВО НИКЕТАУН за да одговараат. Таквите комплети за завеси обезбедуваат потрајно хармонично облекување на прозорецот. ЛЕСНА НЕГА : квалитетна завршна обработка ќе издржи години на употреба. Машина за перење и Миење на температурата на водата под 86 F. Благ детергент без белење. Пеглање со ниска температура. Не користете остри работи гребење завеси. ЗАВЕСИТЕ ЗА ЗАТЕМНУВАЊЕ НА НИКЕТАУН се многу повеќе од само парчиња ткаенина што се зашиени заедно за да спречите сончева светлина да влезе во вашиот дом, тие ја надминуваат таа секојдневна функција и обезбедуваат дополнителни придобивки што не го исполнуваат окото веднаш. Заштеда На Енергија За Блокирање На Светлината. Имањето тешки, повеќеслојни завеси или завеси за затемнување на микрофибер може да направи свет на разлика во намалувањето на количината на светлина што доаѓа однадвор, што ги возбудува потрошувачите кои се свесни за зелената боја да ги инвестираат како енергетски ефикасни третмани со прозорци. Домашно изолирано и останува потопло во зима го ублажува оптоварувањето на греењето на домот и најмногу го намалува буџетот за енергија од 25 проценти.

Главните карактеристики

Избор на клиент

SKF E-2-7/8 QD Bushing
Новак
SKF E-2-7/8 QD Bushing
Во достапна форма
DEN 469.76
Вреднување на стоката: