Светла светла со соларна енергија, 4 пакувања 8 -пакувања соларни градинарски светла, USB полнење 8 режими на осветлување со далечински, водоотпорни светла за нишање н
Новак

Светла светла со соларна енергија, 4 пакувања 8 -пакувања соларни градинарски светла, USB полнење 8 режими на осветлување со далечински,

DEN 447.84

Во достапна форма

【Ни се ниша кога ветерот дува】 уникатен дизајн им овозможува на овие соларни градинарски светла да се нишаат со ветрот, нашите линии на отворено соларни светла се флексибилни и кога ветрето дува нежно како светулки во темница Брзи светло пејзаж во градината и ви донесува романтична атмосфера и да ви донесе романтична атмосфера . 【8 режими на осветлување со далечински】 Овие украси на отворено во дворот доаѓаат со 8 различни режими на осветлување, 4 нивоа на контрола на осветленост и тајминг. Можете да го користите далечинскиот управувач (исто така може да се префрли со копчето соларна панел) за да го изберете режимот што ви се допаѓа според потребите на различни сцени. 【Голем соларен панел и двојно напојување】 Сончевите панели на нашата градинарска соларна светлина се поголеми и исто така може да се наплаќаат со USB порта, вградена батерија со полнење со поголем капацитет од 1200m Ah, која може да складира повеќе соларна енергија од другите водоотпорни соларни напојувања со соларна енергија со соларна енергија водоотпорен водоотпорен , и осигурете се дека нашите украси за соларна градина траат подолго. Наполнување 4-6 часа во текот на денот, ќе работи во форма на самрак до зори. 【Лесно за инсталирање на соларни самовила】 Овие соларни декоративни светла на отворено доаѓаат со IP65 водоотпорен материјал, тие можат да бидат поставени постојано на дождот без да се грижат соларни светла на Starburst оштетуваат во дождливиот ден. Само ставете ги светлата на сончевиот удел во градината и вклучете го и вклучете го Префрлете се за да уживате во најубавата соларна декоративна светлина. 【Совршени украси во дворот】 Laccen ги надгради светлата на сончевиот двор со 8 LED светилки и поголемиот агол на нишање од другите 6 мали LED соларни светла. Овие соларни светла на отворено се совршени украси на отворено за дворови, градина, внатрешен двор, тревници, тротоари и пејзаж. 【Ни се ниша кога ветерот дува】 уникатен дизајн им овозможува на овие соларни градинарски светла да се нишаат со ветрот, нашите линии на отворено соларни светла се флексибилни и кога ветрето дува нежно како светулки во темница. Брзи светло пејзаж во градината и ви донесува романтична атмосфера и да ви донесе романтична атмосфера . 【8 режими на осветлување со далечински】 Овие украси на отворено во дворот доаѓаат со 8 различни режими на осветлување, 4 нивоа на контрола на осветленост и тајминг.

Главните карактеристики

Избор на клиент