Компактна хидраулична моќност на Baileigh SH-8010, 3-фаза 220V, 5HP мотор, благ челичен капацитет од 10 мерачи, должина од 80
Новак

Компактна хидраулична моќност на Baileigh SH-8010, 3-фаза 220V, 5HP мотор, благ челичен капацитет од 10 мерачи, должина од 80

DEN 2719.68

Во достапна форма

220 волти 3-фаза 10 мерач благ челичен капацитет. 80-инчи должина на смолкнување. Хидраулична операција. 5 мотор на коњски сили. Компактна хидраулична моќ на Baileigh. Има капацитет за сечење со широк 80 инчи за да смести повеќето апликации со лимски метали и е совршена метална смолкнување за каква било измислица. Користејќи моќна хидраулика на индустриска оценка контролирана од 3-фазен мотор од 220 волти, оваа машина е способна непречено да се стриже низ 10 мерачи благ челик и 13 мерач од не'рѓосувачки челик. Го горниот превоз е изграден за да се минимизира секоја деформација и горните и долните лопати имаат повеќе рабови за стрижење, и двете го продолжуваат животот на сечилото. Операторот има контроли да го џогира горниот превоз, да произведе еден исечок со притисок на педалот со една нога или да остане во автоматски режим со држење на педалот за стапало надолу.

Главните карактеристики

Избор на клиент