CNHKAU 10PCS AC 250V/6A, 125V/10A , црна вклучена/исклучена SPST 2 PIN 2 PINE MINI BOAT ROCKER SWITCHES
Новак

CNHKAU 10PCS AC 250V/6A, 125V/10A , црна вклучена/исклучена SPST 2 PIN 2 PINE MINI BOAT ROCKER SWITCHES

DEN 442.40

Во достапна форма

Тип на контакт : SPST; Терминали : 2 пинови (2 позиција Вклучено/Исклучено); Боја : Црна ; Материјал : Најлон, сребрени месинг терминали, механички живот : повеќе од 100. Електричен живот : повеќе од 10,000 циклуси ;. Работен напон вкупна големина (секоја) : 21 x 15 x 24mm/0,10 "x 0,6" x 0,94 "(L*W*H) ;. Широко користена : За употреба во најразлични апликации, вклучувајќи автомобили, чамци, мотоцикли, модификации на електроника и и многу видови на уреди за домаќинство, како што се диспензерот за вода, неблагодарна работа, тенџере со кафе и така натаму ; Содржина на пакетот : 10x рокерски прекинувач. Ако има проблеми со квалитетот во рок од 1 година, можете да ни испратите е -пошта. Ние ќе ви испратиме нови ; . Овој мини -бродски прекинувач за автоматски брод за автоматски брод со тркала со тркала со тркала. ТВ, машина за масажа итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент

DVI-F До DFP-M Адаптер
Новак
DVI-F До DFP-M Адаптер
Во достапна форма
DEN 1587.20
Вреднување на стоката: