Преносно соларно радио со временски услови AM/FM/NOAA, генератор со рачен чудак, банка за напојување со напојување од 2000mAh, полнач за напојување со мобилни телефони USB, LED
Новак

Преносно соларно радио со временски услови AM/FM/NOAA, генератор со рачен чудак, банка за напојување со напојување од 2000mAh,

DEN 303.84

Во достапна форма

? Внатрешна електрична енергија, вонредна состојба на отворено, пешачење, кампување, ноќни тезги, и др ? AM има поширок опсег на прием од радио со кратки бранови FM, додека FM може појасно да добие забава, спорт, ток -шоуа и вести на 10 километри. Апсолутно, NOAA може да ви помогне да ги добиете најновите сигнали за време и опасност за вашата област, а потоа да добиете и испраќате сигнали за итни случаи. ? 【Супер посветла 3 W LED фенерче】-Оваа вградена фенерче за итни случаи со 3 LED е посветла од една LED фенерче. Кога сте дури и во темната ноќ и не мора да се грижите за темнината, што е фаворизирано од ранци кои сакаат активности на отворено, како што се RV авантура, кампување, пешачење, риболов, пешачење, итн., ? 【Преносен и водоотпорен дизајн】- Големината на ова радио со рачно чудак е L5.36 x H1,77 инчи, каде нејзината големина е слична како мобилен телефон и лесно е спакувана во вашиот ранец. Покрај тоа, овој USB полнач поседува IPX3 водоотпорен за да ги издржи дури и најтешките временски услови, како дожд, снег, топло сонце, мраз, итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент