LED Blue Clear Chip SMD,
Новак

LED Blue Clear Chip SMD,

DEN 366.40

Во достапна форма

Статус на слободен статус / статус на ROHS : Олово бесплатно / ROHS во согласност Ниво на чувствителност на влага (MSL) : 3 (168 часа). Стандарден пакет : 1. Други имиња : 754-1501-1. Индикација за LED 465 NM LED-Дискретна 3.3 V 0603 (1608 метрички) Атрибути на производи : Серија : -, Пакување : -Ката лента (КТ), дел статус : -активно, боја : -blue, конфигурација : -стандардна, леќа боја : - Безбојна, транспарентност на леќи : -clear, рејтинг на Millicandela : -160mcd, стил на леќи : -ректнагл со рамен врв, големина на леќи : -1,20мм x 0,80мм, напон-напред (VF) (тип) : -3.3 V, струја-Тест-Тест : -20ma, Агол на гледање : -120, Тип на монтирање : површина за монтирање, бранова должина-Доминантна : -465 Nm, бранова должина-врв : -461nm, карактеристики : -, пакет / случај : -0603 (1608 метрика), пакет на уреди за добавувачи : -CHIP LED, големина / димензија : -1,60mm L x 0,80мм W, висина (макс) : -0,75мм Спецификации : Статус на слободен олово / статус на ROHS : Олово бесплатно / ROHS Ниво на чувствителност на влага (MSL) : 3 (168 Часови) Дополнителни ресурси : Стандарден пакет : 1 Други имиња : 754-1501-1.

Главните карактеристики

Избор на клиент