Безжичен презентер на Amerteer, PPT контролер презентација далечински управувач со далечински управувач на ласерски покажувач USB кликнување на глувчето Флип пенкало
Новак

Безжичен презентер на Amerteer, PPT контролер презентација далечински управувач со далечински управувач на ласерски покажувач

DEN 2.00

Во достапна форма

Еколошки апс пластика; Научен ергономски дизајн; Вграден приемник за докинг залив за лесен пакет и преносливост Батеријата не вклучува; Копчиња со еден допир лесен за контрола на слајдшоу. Копчиња : Покажувач на ласер, страница нагоре, страница надолу, лансирање на слајд шоу, црн екран. Црвен ласерски покажувач што е лесно да се види против повеќето позадини, да се потенцираат клучните области на вашите слајдови, супер лесни за употреба за да ги погледнат вашата публика. Безжичен далечински управувач на оддалеченост се движи до 39 стапки, за да можете да ослободите да се движите низ собата и да комуницирате со вашата публика. Опции за поддршка : Поддржува MS Word, Excel, Power Point, ACD Види, веб -страница, IWork (Keynote поддржан ОС : WIN2000, XP, VISTA, WIN7, WIN8, WIN10, Mac OS, Linux; за Mac Book на OS X 10.11 EL Cap, приклучете го капакот, приклучете USB приемник во лаптоп, ќе излезе кутија, а потоа можете да изберете опција 101or104.

Главните карактеристики

Избор на клиент