Нокаут борба опрема Бразил uиу itsитсу giи за мажите и жените униформа кимонос средна тежина, префрунк со бесплатен бел појас
Новак

Нокаут борба опрема Бразил uиу itsитсу giи за мажите и жените униформа кимонос средна тежина, префрунк со бесплатен бел појас

DEN 959.84

Во достапна форма

Памук Направени во САД или увезени. Затворање на појас. Само миење на рацете. Големини и бесплатен бел појас : Големините се од A0 до A5. Нашите 350 GSM Бразилски Jiиу itsитсу gi Мажи и жени доаѓаат со бесплатен бел појас комплетен со црн ранг -бар за да ги ставите вашите ознаки. Заштедете време и пари за купување BJJ појас одделно!. Едноставен дизајн : Можете да додадете закрпи од вашето училиште/академија. Нема етикети/лого на предната, задната јакна и исто така на панто. Ултра лесна категорија : Крајниот нокаут Jiиу itsитсу gi е конструиран со многу издржлива ткаенина од ткаени ткаени бисери од 350gsm. 8oz рипстоп панталони половината за возрасни со неколку јамки на половината и влечење на јажето се целосно легални. Големината на децата имаат еластична половината. Намалете го ризикот од лош мирис на лесен материјал во нашиот jiujitsu gi ја распрснува потта побрзо, значи дека нема лоши мириси да ви го уништат GI. Значи, нема да мора да доживеете миризливи мириси кои ве оддалечуваат од обука или натпреварување. Само измијте го BJJ Kimono по вашата тренинг сесија и облечете го чистете го вашиот bjj jiujitsu gis секој следен ден. 5 -годишна гаранција за замена : ) -сите bjj gis се преостанати, но јакна и панталоните на BJJ сè уште може да се намалат. Препорачуваме бразилски jiujitsu gi ладно миење и виси суво, со овој метод вашиот ГИ ќе се намали само од 3 см до 4см. Ако вашата висина и тежина се помеѓу различни големини, ние силно препорачуваме да ја изберете табелата со големина по големина. Направени во САД или увезени. Затворање на појас. Само миење на рацете. Големини и бесплатен бел појас : Големините се од A0 до A5. Нашите 350 GSM Бразилски Jiиу itsитсу gi Мажи и жени доаѓаат со бесплатен бел појас комплетен со црн ранг -бар за да ги ставите вашите ознаки. Заштедете време и пари за купување BJJ појас одделно!. Едноставен дизајн : Можете да додадете закрпи од вашето училиште/академија. Нема етикети/лого на предната, задната јакна и исто така на панто.

Главните карактеристики

Избор на клиент