Pebeo Studio Acrylics HV 500 ml скапоцено злато
Новак

Pebeo Studio Acrylics HV 500 ml скапоцено злато

DEN 1.00

Во достапна форма

Акрилно сликарство за сите : Овој класичен акрилик е идеален за почетници кои сакаат да постигнат убави, професионални резултати без да ја кршат банката и е исто така погодна за професионални уметници кои работат со големи сликички површини Заврши со сатен мат : Дебела и сатен, студио фино акрилик го чува отпечатокот на четката или ножот за боја. Богатите, светли бои на акрилна боја Pebeo може да се разредат во вода (создавајќи промена во конзистентноста) или во Bindex Brilliant Studio Acrylics Binder за одржување на конзистентноста на течноста на акрилик. Лесен за употреба : Нема повеќе отпад од боја благодарение на хипер-ергеномската капа „флип-топ“. На вашата палета на бои или директно на вашето создавање, ракувајте со акрилната боја може точно како и вашата четка. Јасно идентификувајте ги различните бои со својата транспарентна пластична тегла што им овозможува на нијансите да блеснат совршено. Еколошка течна акрилна сликарство : Формулацијата на акрилната боја Пебео е загарантирана без тешки метали. Уживајте во нашиот спектар на бои додека ја зачувувате околината. THE ADVANTAGES OF ACRYLIC : Pébéo made its mark on acrylic history by inventing plastic tube packaging with the Studio Acrylics brand in 1992. Today, acrylic paint remains the most widely used contemporary paint for its ease of dilution with water, its rapid drying time and its Отпорност на стареење.

Главните карактеристики

Избор на клиент