Kaagee 30-110 50-300 Целзиусови степени за прилагодување на копчето за прилагодување на копчето за температура на копчето Капиларен термостат прекинувач за греење на вода
Новак

Kaagee 30-110 50-300 Целзиусови степени за прилагодување на копчето за прилагодување на копчето за температура на копчето Капиларен

DEN 1.00

Во достапна форма

Прекинувачи за копче Прекинувач на копчето Pushbutton : Температурен капиларен термостатимпертски опсег : 30-110 степени, 50-300 Degreematerial : Пластика, метална струја : 16avoltage : 250 Vapmable to Elective Water Beather, Вода котел, електрична печка, грејач на топол воздух, машина за перење, фраер, кујна опрема и др. Вклучен пакет : 1 парчиња Прекинувач на прекинувачот за контрола на температурата : 1. Кога е можно инсталацијата на термостатот, контролата на температурата, прибирање на целата температура на површината, за да се постигнат точни цели за контрола на температурата 2. При инсталирање на напонот на цевката за сензори на температурата не смее да се деформира, така што не смее да се деформира, така За да не влијаат врз неговите перформанси 3. Не дозволувајте спроводлив или спроводлив материјал во температурата на гасот во внатрешноста на термостатот или загадената површина за да не се влијае на својствата на електрична изолација 4.

Главните карактеристики

Избор на клиент