GemHub Природна карпа груба 929,70 КТ карпа груба црна опсидијанска лекување кристал лабава скапоцен камен
Новак

GemHub Природна карпа груба 929,70 КТ карпа груба црна опсидијанска лекување кристал лабава скапоцен камен

DEN 1.00

Во достапна форма

Обсидијан се користи низ историјата за да се направи оружје, имплементации, алатки, украси и огледала Овие кристали можат да се користат за Фенг Шуи, Васту, Кристално заздравување, медитација, корекција на Васту, Реики решетка, чистење на аура, заздравување на Реики. Совршено за тампување, завиткување на жица, реики или собирање. Грубите камења се прекрасни за мрежи, медитација, работа со чакра, заздравување на Реики, домашни декори. Тие се исто така совршени како џебни камења, подароци и многу повеќе!. Ние сме вреден продавач и услугата за клиенти е секогаш наш прв приоритет. Меѓутоа, ако не сте задоволни од какви било артикли, само контактирајте не ако имате какви било прашања, ние ќе ви дадеме задоволно решение. Неверојатен подарок за одлично и за почетниците и за искусните колекционери-шоу-loveубов и грижа за вашата сакана личност! Дојдете со сертификат за автентичност со целосен упатство за информации за заздравување на чакра. Информативен водич за сите кристали, значења на чакра, бои и знаци на рацете за да ги отворите вашите чакри. Нашите стручни гемолози го потврдија овој црн опсидијан кој помина многу квалитетни тестови за основни тестови и се овластени со камен преку кој сме целосно уверени во скапоцен камен со врвен квалитет. Обсидијан се користи низ историјата за да се направи оружје, имплементации, алатки, украси и огледала. Овие кристали можат да се користат за Фенг Шуи, Васту, Кристално заздравување, медитација, корекција на Васту, Реики решетка, чистење на аура, заздравување на Реики. Совршено за тампување, завиткување на жица, реики или собирање. Грубите камења се прекрасни за мрежи, медитација, работа со чакра, заздравување на Реики, домашни декори. Тие се исто така совршени како џебни камења, подароци и многу повеќе!. Ние сме вреден продавач и услугата за клиенти е секогаш наш прв приоритет. Меѓутоа, ако не сте задоволни од какви било артикли, само контактирајте не ако имате какви било прашања, ние ќе ви дадеме задоволно решение. Неверојатен подарок за одлично и за почетниците и за искусните колекционери-шоу-loveубов и грижа за вашата сакана личност! Дојдете со сертификат за автентичност со целосен упатство за информации за заздравување на чакра.

Главните карактеристики

Избор на клиент