AIMIMI Тефлонски Цевки 3mm id x mm Od Повеќенаменски Издржлив Бел Флексибилен Транспарентен Тефлонски Цевка За Печатач Конектор Цевки Должина 16.4 ft, 3x6mm
Новак

AIMIMI Тефлонски Цевки 3mm id x mm Od Повеќенаменски Издржлив Бел Флексибилен Транспарентен Тефлонски Цевка За Печатач Конектор

DEN 2.67

Во достапна форма

[Флексибилни Цевки] - Тефлонските Цевки Боуден нудат импресивна флексибилност-идеални за непречено следење на подвижната глава на печатачот [Подобрување На печатење]-чистење Цевка може да предизвика абење, и екструдер мелење намалува квалитетот на печатење. Заменете ја цевката за влакно за да го подобрите квалитетот на печатењето. [Висока Спецификација] - Тефлонската тефлонска цевка е направена од издржлив ТЕФЛОНСКИ. Отпорност на висока Температура - Отпорен На Топлина до 226. Само Подмачкување-со најмал коефициент на триење во пластиката, тефлонските цевки се висококвалитетен материјал за подмачкување без масло. [Ниско Триење]- Цевки направени од висококвалитетен, издржлив ТЕФЛОНСКИ, цевката овозможува влакно да се лизне подобро за помазни резултати. [Широко Примена]-Широко се применува во области како машини, електроника, хемикалии ,медицински ,индустриски вентили итн. [Флексибилни Цевки] - Тефлонските Цевки Боуден нудат импресивна флексибилност-идеални за непречено следење на подвижната глава на печатачот. [Подобрување На печатење]-чистење Цевка може да предизвика абење, и екструдер мелење намалува квалитетот на печатење. Заменете ја цевката за влакно за да го подобрите квалитетот на печатењето. [Висока Спецификација] - Тефлонската тефлонска цевка е направена од издржлив ТЕФЛОНСКИ. Отпорност на висока Температура - Отпорен На Топлина до 226. Само Подмачкување-со најмал коефициент на триење во пластиката, тефлонските цевки се висококвалитетен материјал за подмачкување без масло. [Ниско Триење]- Цевки направени од висококвалитетен, издржлив ТЕФЛОНСКИ, цевката овозможува влакно да се лизне подобро за помазни резултати.

Главните карактеристики

Product Type:
Insulating Tube-Plastic Sleeve-PTFE
Material:
PTFE(Poly Fluoro Ethylene)
ID and OD:
2.5x4mm,3x4mm,3x5mm,3x6mm,4x5mm,4x6mm,4x7mm, 5x6mm,5x7mm,5x8mm,
Color:
Transparent
Length:
5m/16.4ft
Packing list:
5m x PTFE Transparent Tubing:

Избор на клиент