GOGORC 1 пар машки и женски XT60 Надградба на приклучокот за конектор за куршуми за RC LIPO батерија
Новак

GOGORC 1 пар машки и женски XT60 Надградба на приклучокот за конектор за куршуми за RC LIPO батерија

DEN 0.67

Во достапна форма

Точка : 1 пар машки и женски XT60 Надградба на приклучокот за конектор за куршуми за RC LIPO Батерии Производ Карактеристики : Високо квалитетен низок отпор за цврсти конектори со висока струја на капацитет за до 80 засилувачи Супериорната технологија одговара на високите апликации за моќност на денес, ергономски дизајнирани и лесни за зафаќање на лесен за не-лепење и повторна употреба направена од најлон и злато позлатени пролетни конектори, и двете вклучени во калапот за инјектирање во времето кога го формираат конекторот. XT60 обезбедува цврста врска со висок засилувач, совршена за апликации до и над 65А константа. Корисникот може да инсталира без намалување на цевката Белешка : Сликите се само референтни. Фабриката може да ја промени бојата на деловите без понатамошно известување. Вклучува : 1 (пар) x машки/женски XT60 надграден куршум конектор.

Главните карактеристики

Избор на клиент