Auniwaig Струг Hss Плоштад Алатка За Сечење Битови Бар Правоаголни Струг Летаат Машина За Сечење Празно 2mm x 25mm x200mm 2pcs
Новак

Auniwaig Струг Hss Плоштад Алатка За Сечење Битови Бар Правоаголни Струг Летаат Машина За Сечење Празно 2mm x 25mm x200mm 2pcs

DEN 179.04

Во достапна форма

€Параметар q-Големина : 200mmx25mmx2mm/7 08 " (L*W*H); Цврстина HRC : 60-62. ●Карактеристика● - засекот е рамен и мазен;рабовите се чисти и без бруси;висококвалитетен избор на материјал, светла површина, процес со висока прецизност. ●Специјален Дизајн● - Применета обработка на челик или материјал за брзо сечење на железо;битот за челична алатка со Голема брзина е со комбинација на цврстина и цврстина за отпорност на абење. ●Материјал● - челик Со Висока цврстина;силна цврстина;не е лесен за чипс;идеален челик за резба нож; Одлична отпорност на удар;отпорност на абење;отпорност на свиткување на оод. ●Широки Апликации - Може да се користат за обработка на различни ножеви за резба;(гравирање гума, бамбус, дрво, камен) алатки за вртење;ножеви за педикир и други алатки за сечење;може да се користи и за стругови;полуавтоматски и автоматски стругови;надворешниот круг;крајно лице;внатрешна дупка;конец. Обработка на авиони;чекори; жлебови и секвенци за сечење. Материјал : ХСС (Челик Со Голема Брзина) ХРЦ : 60-62,60±1,66-68,.

Главните карактеристики

Избор на клиент