Алиебе 50 Пакет 32 мл Контејнер За Подготовка На Оброци, Кутија За Овошје За Ручек Бенто Со Капаци, Преносни Контејнери За Складирање Храна За Ручек Кујнска Кутија За
Новак

Алиебе 50 Пакет 32 мл Контејнер За Подготовка На Оброци, Кутија За Овошје За Ручек Бенто Со Капаци, Преносни Контејнери За Складирање Храна

DEN 1.00

Во достапна форма

Подгответе ги и спакувајте ги оброците пред време Овие контејнери за храна со капаци ќе спречат изгореници од замрзнувачот и какво било апсорпција на други мириси од замрзнувачот. ЗАБЕЛЕШКА : кога замрзнувате, не обидувајте се да го притиснете во тесен простор, инаку тие ќе се скршат. Пред да го отстраните капакот, проверете дали е одмрзнат, иако мала количина топла вода ќе го балансира воздушниот притисок, за да можете да го отстраните капакот. Тврдата пластична конструкција нема да обезбеди пукнатини или кршење на патот. Капаците отпорни на истекување цврсто ќе ги запечатат контејнерите за храна за подготовка на оброци, спречувајќи какви било досадни протекувања или излевања во вашата торба или замрзнувач. За да се осигура дека овој сет на контејнери ги задоволува сите ваши потреби. Совршен за : спакувани ручеци, носење и испорака. Подгответе топли или ладни оброци : салата, сендвич, ужина, свежо овошје, натопи, појадок, ручек, вечера, остатоци и детски оброци. Подгответе оброци без грижи, нашите контејнери за подготовка на храна издржливиот дизајн има висока толеранција за свиткување, извртување и температура, плус нашите херметички затворени капаци отпорни на истекување цврсто, одржувајќи ја вашата храна безбедна и безбедна. Можете повторно да ги користите овие издржливи контејнери онолку пати колку што сакате. Лесно исчистете ги овие контролни кутии со делови со ставање на горната решетка на машината за миење садови. Ако не сакате повторно да ги користите, можете едноставно да ги фрлите овие контејнери во корпа за рециклирање или ѓубре. Редење и лесен дизајн овозможува лесно складирање. Безбедно за перење, повеќекратна употреба и микробранова печка. Контејнерите можат да бидат загреани или замрзнати и да издржат температури во опсег од (-40°F до 270°F) или ( -40°C до 132°C). Силниот материјал отпорен на пукнатини е безбеден за миење садови и може постојано да се мие во горната решетка на машината за миење садови. Редење и лесен дизајн овозможува лесно складирање. Безбедно за перење, повеќекратна употреба и микробранова печка. Контејнерите можат да бидат загреани или замрзнати и да издржат температури во опсег од (-40°F до 270°F) или ( -40°C до 132°C).

Главните карактеристики

Избор на клиент