Премиер Предива Дома Памук Предиво Мулти-Овошен Speckle-44-44
Новак

Премиер Предива Дома Памук Предиво Мулти-Овошен Speckle-44-44

DEN 105.92

Во достапна форма

Совршен за мрежести крпи за перење и многу повеќе! Тежина Категорија : 4. Содржина : 85% памук, 15% полиестер. Путуп : 1,94 мл/55гр, 96ид/88м. Мерач : 18стх24р = 4ин/10см со големина УС8/5мм игли за плетење. Овој памук со средна тежина помешан со полиестер значи дека боите остануваат посветли подолго, готовите проекти се сушат побрзо и проектите се потрајни за да траат подолго! Совршен за мрежести крпи за перење и многу повеќе! Тежина Категорија : 4. Содржина : 85% памук, 15% полиестер.

Главните карактеристики

Избор на клиент