Комплет за осцилоскоп, Мултифункционален AC100-240V 250msas Стапка На Земање Примероци Дигитален ОСЦИЛОСКОП Со Висока Резолуција Пријателски ЗА ТЕСТИРАЊЕ
Новак

Комплет за осцилоскоп, Мултифункционален AC100-240V 250msas Стапка На Земање Примероци Дигитален ОСЦИЛОСКОП Со Висока Резолуција Пријателски

DEN 3.33

Во достапна форма

Полнење Од типот Ц : со стандарден полнач ОД 18 W, брзо полнење Од типот На поддршка Ц и може да сподели комплет опрема за полнење со мобилни телефони Долга Издржливост : Вградена литиумска батерија Со супер голем капацитет, осцилоскопот е полн со енергија, поддржува подготвеност до половина година. Голем Екран На Допир : Голем екран на допир со Повеќе точки, резолуција до 800 х 480, пријателски ЗА ИНТЕРФЕЈС и лесен за употреба, донесе прекрасно интерактивно искуство. Кориснички Дизајн : еден клик за складирање на бранови форми, дизајн на висечки нозе, прилагодлив со повеќе агли, против паѓање и вибрации, удобен и безбеден. Високи Перформанси : Стандарден осцилоскоп со 2 канали, со максимален пропусен опсег од 110 MHz, максимална стапка на земање примероци ОД 250 MSA/s и големо складирање ОД 8 M. Голем Екран На Допир : Голем екран на допир со Повеќе точки, резолуција до 800 х 480, пријателски ЗА ИНТЕРФЕЈС и лесен за употреба, донесе прекрасно интерактивно искуство. Високи Перформанси : Стандарден осцилоскоп со 2 канали, со максимален пропусен опсег од 110 MHz, максимална стапка на земање примероци ОД 250 MSA/s и големо складирање ОД 8 M. Кориснички Дизајн : еден клик за складирање на бранови форми, дизајн на висечки нозе, прилагодлив со повеќе агли, против паѓање и вибрации, удобен и безбеден. Долга Издржливост : Вградена литиумска батерија Со супер голем капацитет, осцилоскопот е полн со енергија, поддржува подготвеност до половина година. Полнење Од типот Ц : со стандарден полнач ОД 18 W, брзо полнење Од типот На поддршка Ц и може да сподели комплет опрема за полнење со мобилни телефони.Спецификација : Тип На Ставка : Дигитален Осцилоскопматеријал : Asplug Напон : AC100-240 VGeneral Технички Спецификации : Тип На Екран На Екранот : 7in дијагонала TFT LCDDisplay Резолуција : 800 (хоризонтална) x 480 (вертикална) Тип на дисплеј На пиксели : Точка, Осветленост на векторска бранова Форма : Прилагодлив Тип На Решетка : Цврста линија, испрекината линија, неегридна Осветленост : Прилагодлива Осветленост На Екранот : Прилагодлив последен СЈАЈ : 1s, 5s, 10s, 30s, Неограничен, офстандарден интерфејс : Usbhost, usbdevicepower : dc100-240v, 50-60hz, Dc Влез 5v3a 9v2a 12v1.

Главните карактеристики

Item Type:
Digital Oscilloscope
Material:
ABS
Plug Voltage:
AC100-240V
General Technical Specifications:
Display Screen Type:
7in diagonal TFT LCD
Display Resolution:
800 (horizontal) x 480 (vertical) pixels
Display Type:
Point, vector
Waveform Brightness:
Adjustable
Grid Type:
Solid line, dotted line, none
Grid Brightness:
Adjustable
Screen Brightness:
Adjustable
Afterglow:
1s, 5s, 10s, 30s, unlimited, off
Standard Interface:
USBHost, USBDevice
Power Supply:
DC100-240V, 50-60Hz, DC input 5V3A 9V2A 12V1.5A
Power Consumption:
Less than 8W
Fast Charging:
Support fast charging
Battery:
3.7V rechargeable lithium battery 2600mAh x 2 (built in)
Environment:
Operating Temperature:
0℃ to 50℃
Storage temperature:
-20℃ to 70℃
Humidity:
≤+104℉ (≤+40℃):
Relative humidity ≤90%
106℉ to 122℉ (+41℃ to 50℃):
Relative humidity ≤60%
Cooling Mode:
Convection
Altitude:
Operation and Without Operation:
3000m (10000ft)
Random Vibration:
0.31gRMS at 50Hz to 500Hz, 10 minutes per axial direction
Without Operation:
2.46gRMS at 5Hz to 500Hz, 10 minutes per axial direction
Mechanical Part:
Oscilloscope Size:
Approx.

Избор на клиент